چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸
کد خبر: 8908
تاریخ انتشار: 30 مرداد 1397 - 15:35
از صبح امروز در نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب آغاز بکار کرد:

پایگاه خبری شهرآفتاب: از صبح امروز سه شنبه 30 مرداد نخستین نمایشگاه بین المللی تخصصی مساجد در نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب با حضور تنی چند از مسئولان، خبرنگاران و علاقمندان آغاز به کار کرد.

 همچنین لازم به ذکر است که نشست خبری اولين نمایشگاه بین‌المللی تخصصی مساجد با حضور خبرنگاران رسانه های مختلف در این زمینه برگزار شد و در این نشست خبری هاشمی قائم مقام نمایشگاه شهر آفتاب، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد حسینی شریف مدیریت نمایشگاه مساجد و اماکن متبرکه و دیگر مسئولان مربوطه حضور داشتند.

در ابتدا كوكب زاده مدیر اجرایی نمایشگاه تجهیزات و مساجد و اماکن متبرکه به معرفی اهداف برگزاری این نمایشگاه پرداخت.
همچنين حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد حسینی‌شریف مدیر اجرایی نمایشگاه تجهیزات و مساجد و اماکن متبرکه در نشست خبری این نمایشگاه با بیان اینکه مسجد مهمترین عامل بر تاثیرگذاری در فرهنگ تربیت جامعه است، افزود: مساجد در صدر اسلام به قدری اهمیت داشت که پیامبر(ص) در هر کجا مسافرت می‌کردند مسجدی در آنجا بنا می‌کرد. حتی اولین اقدامی که پیامبر در مدینه انجام داد ساخت مسجد بود که به مسجدالنبی شهرت یافت.
 
وی افزود: در روایات در اهمیت ساخت مسجد آمده است هر کسی در دنیا مسجدی بنا کند خداوند در آخرت مسجدی برای او بنا خواهد کرد.
مدیر اجرایی نمایشگاه تجهیزات و مساجد و اماکن متبرکه با اشاره به نمایشگاه بین‌المللی تخصصی تجهیزات مساجد و اماکن متبرکه گفت: این نمایشگاه تأثیرات فراوانی در انتقال تجربه‌های مناسب در ساخت مساجد دارد، زیرا تاکنون تجربه‌های ساخت مساجد به صورت پراکنده بود و هر کسی براساس ذهن خود به ساخت مساجد می‌پرداخت.
حجت‌الاسلام حسینی‌شریف با اشاره به اینکه مهندسین در ساخت مساجد مدل و متد واحدی ندارند، این مسئله را یکی از چالشهای مهم ساخت مساجد معرفی کرد و گفت: ما شاهدیم برخی مساجد براساس یک الگوی واحد طراحی نمی‌شوند به عنوان نمونه برخی مساجد قبله را به صورت کج قرار می‌دهند و یا برخی مساجد با مشکل محراب روبرو هستند و یا مساجد را در مکانی می‌سازند که مورد استفاده عمومی قرار نمی‌گیرد. برپایی این نمایشگاه در یکسان کردن ایده‌های ساخت مساجد کمک شایانی خواهد کرد و باعث به حداقل رسیدن این معضلات خواهد شد.
اولین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی تجهیزات مساجد و اماکن متبرکه سی‌ام مرداد لغایت اول شهریورماه سالجاری در نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب از ساعت 10 صبح لغایت 5 بعد از ظهر برگزار خواهد شد.
براساس آمارهای رسمی نزدیک به ۷۰ هزار مسجد در کشور وجود دارد که از این میزان ۶۰ هزار مسجد متعلق به شیعیان و ۱۰ هزار مسجد نیز برای اهل سنت است.
در این راستا و با توجه به اهمیت موضوع، اولین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی تجهیزات مساجد و اماکن متبرکه اواخر مردادماه جاری، برگزار می‌شود.
این نمایشگاه در قالب زیر گروه‌های «طراحی و مهندسی»، « ساخت و نوسازی»، «ترمیم، مرمت و بازسازی» و «مصالح و تجهیزات ثابت و متحرک» برپا می‌شود.
علاقه‌مندان در صورت تمایل به مشارکت در این رویداد بین‌المللی و تخصصی باید نسبت به پیش ثبت نام آنلاین اقدام کنند. متخصصان با بررسی صلاحیت اشخاصی که اقدام به پیش ثبت نام کرده‌اند، فعالان حقیقی توانمند یا بااستعداد این حوزه را شناسایی و امکان حضور آنان در نمایشگاه را فراهم می‌کنند.
در برگزاری این نمایشگاه، نهادها و سازمان‌هایی همچون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرکز رسیدگی به امور مساجد، آستان مقدس رضوی، آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، شهرداری تهران، سازمان توسعه تجارت ایران و شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی شهر آفتاب همکاری دارند.
یادآوری می‌شود، تمامی غرفه‌ها در این نمایشگاه از سوی شرکت برگزار کننده، غرفه‌سازی شده و هزینه‌ای بابت غرفه‌سازی از شرکت کنندگان دریافت نمی‌شود.
نظرات
آخرین اخبار