چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر: 8913
تاریخ انتشار: 2 شهریور 1397 - 17:41
دکتر خوآن پوچالت
استاد دانشگاه والنسیا اعلام کرد که اینترنت نمی تواند جایگزین برگزاری نمایشگاه شود.

 پایگاه خبری شهرآفتاب: نخستین کنفرانس بین المللی صنعت نمایشگاهی در ایران پس از انقلاب در روز یکم شهریور در نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب برگزار شد. در این نمایشگاه اساتید، متخصصین و مسئولان نمایشگاهی از ایران و دیگر کشورها حضور داشتند، یکی از این افراد دکتر «خوان پوچالت» استاد دانشگاه والنسیا بود.

خوآن بوچال استاد دانشگاه والنسیا در کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی صنعت نمایشگاهی و خدمات نمایشگاهی وابسته با اشاره به نقش بزرگ نمایشگاه ها در برقراری ارتباط بین شرکت ها و فعالان اقتصادی گفت: برگزاری نمایشگاه بهترین رخداد برای ارتباط، تبادل نظر و ارتباطات رو در رو بین فعالان عرصه های مختلف است. علیرغم رشد پدیده اینترنت، این وسیله نمی تواند جایگزین برگزاری نمایشگاه شود.

وی افزود هرچند این روزها در جایجای دنیا و در کشورها و شهرهای مختلف تحت تاثیر گسترش اینترنت و شبکه های اجتماعی، از پدیده «نمایشگاه مجازی» به عنوان آینده صنعت نمایشگاهی دنیا یاد می کنند اما بایستی تاکید کنم همچنان نمایشگاهها و بازدید آنها از نزدیک دارای اهمیت پیشین خود بوده و فضای مجازی و نمایشگاه های مجازی نمی توانند جایگزین خوبی برای آنها شوند در نتیجه می بایست همچنان بر روی خود نمایشگاه ها به عنوان یک واقعیت عینی و ملموس در این صنعت سرمایه گذاری، مطالعه و تحقیق کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش آماری در مورد برگزاری نمایشگاه های گوناگون در اسپانیا ارائه داد و گفت: اسپانیا یکی از کشورهای پیشرو در زمینه برگزاری نمایشگاه های گوناگون در اروپا به شمار می رود و در هرساله در حدود 600 نمایشگاه در زمینه های مختلف در شهر های این کشور برگزار شده و این موضوع تاثیرات مهمی بر شهرهای میزبان نمایشگاه می گذارد.

 

بازنشر این مطلب با ذکر منبع «شهرآفتاب» بلامانع است

نظرات
آخرین اخبار