چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر: 8928
تاریخ انتشار: 14 شهریور 1397 - 12:53

پایگاه خبری شهرآفتاب: هیات تجاری اقتصادی و اعزامی از مالزی با حضور در نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب در نشستی با دکتر محمدرئوف قادری مدیرعامل و جمعی از معاونین و مدیران این نمایشگاه، ضمن صحبت و تبادل نظر در مورد مسائل مختلف از جمله بحث ارتباط تجاری و نمایشگاهی، از نزدیک با توانمندیها و پتانسیل شهرآفتاب آشنا شدند.

قادری در ابتدای این نشست ضمن اشاره به روابط اقتصادی ایران و مالزی اظهار داشت: پیوند محکم اقتصادی میان ایران و کشور دوست و مسلمان مالزی برقرار است که این پیوند می تواند به کم اثر کردن تحریمهای ظالمانه علیه ایران تاثیرگذار باشد.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب با بیان اینکه نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب می تواند یکی از پایه های محکم پیوند اقتصادی میان ایران و مالزی باشد، گفت: در زمینه توسعه ارتباطات بین المللی نمایشگاه شهرآفتاب تاکنون اقدامات خوبی صورت گرفته و در چند ماه گذشته تفاهم نامه‌های بسیار مناسبی با نمایشگاه‌های کشورها مطرح از جمله اشتوتگارت، دولسدورف و... امضا شده است.

وی با اشاره به طرح توسعه نمایشگاه شهرآفتاب بیان کرد: از هرگونه سرمایه گذاری کشورها و بخش خصوصی برای تکمیل فازهای بعدی نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب استقبال می‌کنیم و دعوت به همکاری مشترک و برگزاری نمایشگاه های مختلف داریم.

در ادامه این نشست داتوت مایکل رئیس انجمن بنگاه های اقتصادی خرد و متوسط مالزی با اشاره به اینکه با صحبتهای آقای دکتر قادری هم عقیده هستم گفت: کشور مالزی و ایران زمینه های بسیار زیادی برای همکاری دارند که یکی از آنها برگزاری نمایشگاه ها در زمینه های مختلف است.


رئیس انجمن بنگاه های اقتصادی خرد و متوسط مالزی با اشاره به امکانات نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب بیان کرده: پتانسیل منحصر به فرد این نمایشگاه زمینه ساز و کمک برای همکاری بیشتر است.

عمر مهد نماینده ماتریت( سازمان توسعه تجارت مالزی در خاورمیانه) در ادامه این نشست با ابراز خرسندی از حضور در نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب، اظهار داشت: دیدار از نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب سبب شده تا از این پس تمامی نمایشگاه هایی که در شهرآفتاب برگزار می شود را پیگیری کنم و به دنبال برگزاری نمایشگاه در این مجموعه مدرن خواهیم بود.

در پایان تفاهم نامه همکاری و برگزاری نمایشگاه مابین شرکت نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب و هیات اقتصادی و تجاری مالزی توسط محمدرئوف قادری مدیرعامل و داتوت مایکل رئیس انجمن بنگاه های خرد و متوسط مالزی امضا شد.

نظرات
آخرین اخبار