چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر: 8942
تاریخ انتشار: 23 آبان 1397 - 11:18
مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی شهرآفتاب در نشست خبری:

پایگاه خبری شهرآفتاب: محمد رئوف قادری مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی شهرآفتاب در نشست خبری سومین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران ضمن خوشامدگویی به اصحاب رسانه، گفت: این رویداد نمایشگاهی در حقیقت سکوی پرش صادرات است. باید توجه داشت که تحریم ها علی رغم تهدید بخشی از اقتصاد کشور، یک فرصت مغتنم برای صادرات است بطوریکه در چند ما گذشته نیز ما شاهد یک جهش صادراتی در کشور بودیم.

قادری خاطر نشان کرد: یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه ها گفت و گو فعالان آن صنعت است که می تواند منجر به رشد صنایع گردد.در نمایشگاه ایران اکسپو نیز انتظار داریم با حضور گسترده تجار داخلی و خارجی شاهد شکوفایی ظرفیت های صادراتی باشیم.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب یکی از چالش های جدی صادرات را برندسازی دانست و خاطر نشان کرد:با وجود آنکه بازار هدف هزارمیلیارد دلاری در کشورهای همسایه خودمان داریم اما سهم ایران از این بازارها چشم گیر نیست و یکی از مهمترین دلایل آن ضعف در برندسازی است و به نظر می رسد در این رویداد باید به صورت جدی نسبت به برندسازی پرداخته شود.

قادری چالش دیگر صادرکنندگان را بروکراسی های پر پیچ و خم دانست و گفت:باید از بخش صادرات بیش از پیش حمایت شود و دولت مشوق های لازم را برای صادرکنندگان در نظر بگیرد که مهمترین آن اصلاح بروکراسی های سخت و سنتی است که امیدوارم این رویداد بتواند کمک شایانی در جهت مرتفع شدن این مشکلات داشته باشد.

نظرات
آخرین اخبار