چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر: 8948
تاریخ انتشار: 28 آبان 1397 - 13:06
د.قادری: درآمد پایدار سالانه ۲۰۰ میلیارد تومانی شهرداری تهران از شهر آفتاب
جلسه بررسی و رسیدگی امور حوزه منابع انسانی شركت نمایشگاههاي شهر آفتاب با حضور جناب آقای شیخ معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران و با حضور دکتر قادری مدیرعامل شهرآفتاب در محل این نمایشگاه برگزار شد.

پایگاه خبری شهر آفتاب: این جلسه با بازدید از بخش ها و زیر مجموعه های مختلف نمایشگاه شهر آفتاب آغاز شد و سپس طرفین در سالن کنفرانس شهرآفتاب به بیان نظرات خود پرداختند.

در همین زمینه جناب آقای ابراهیم شیخ معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران ضمن مهم خواندن پروژه نمایشگاهی شهرآفتاب بر لزوم حمایت بیش از پیش مجموعه دولت و نیز شهرداری تهران از این مجموعه تاکید کرد.

معاونت توسعه و منابع انسانی شهرداری تهران سپس گفت با توجه به اقداماتی که از قبل انجام شده و نیز برنامه هایی که برای آینده شهرآفتاب در نظر گرفته شده است، به باور بنده شهر آفتاب آینده شهر تهران خواهد بود  و این مرکز می تواند به توسعه تخصصی و اقتصادی پایتخت کمک شایانی کند.

همچنین در این جلسه دکتر محمدرئوف قادری اظهارداشت: حضور مسئولان در شرکت نمایشگاه‌های بین المللی شهرآفتاب مایه خرسندی است تا بتوانیم ظرفیت های این طرح که یکی از مگا پروژه های شهرداری تهران است را نشان داده و در جهت نیل به افق و اهداف مشخص شده از تمامی پتانسیل ها استفاده کنیم.

قادری افزود: شهرداری تهران در میان افکار عمومی با بروکراسی و تعداد نیروهای انسانی شناخته نمی شود بلکه شهروندان، شهرداری تهران را با انجام پروژه های مختلف می‌شناسند و طبیعتا انتظار مردم از مدیریت جدید شهری اجرا و عملیاتی شدن پروژه هایی است که در کیفیت زندگی شهروندان تاثیر مثبتی داشته باشد.

وی افزود: یکی از این مگا پروژه ها شهر آفتاب است که دلیل وجودی آن ارتقا سطح رفاه و دسترسی مردم در کنار کاهش ترافیک و آلودگی شهر است به طوریکه ۱۵سال پیش دولت به این نتیجه رسید که نمایشگاه بین المللی تهران در خیابان سئول جانمایی اشتباهی دارد و طی مطالعات چند ساله محل فعلی شهر آفتاب برگزیده شد و پروژه ساخت آن منطبق بر استانداردهای بین المللی با حضور شرکت GMP آلمان به عنوان مشاور آغاز شد که تاکنون فاز یک آن به بهره برداری رسیده است که شامل ۸۰درصد زیرساخت ها،۲۱درصد فضای سالن نمایشگاهی است.

مدیرعامل نمایشگاه های بین المللی شهر افتاب با تاکید بر لزوم جذب سرمایه گذار در شهرافتاب گفت: جذب سرمایه در شرکت نمایشگاه های بین المللی شهر افتاب باید از راه های سنتی و جدید دنبال شود به طوریکه علاوه بر جذب سرمایه گذار از طریق سیستم بانکی،سرمایه گذاران داخلی و خارجی توجه جدی به بازار سرمایه نیز وجود داشته باشد که در این زمینه موانعی وجود داشته و امیدواریم با پیگیری های معاونت محترم منابع انسانی در شورای معاونین شهرداری تهران برطرف شود که اگر این موانع رفع و نمایشگاه تکمیل گردد، سالانه بیش از ۲۰۰میلیارد تومان درآمد پایدار برای شهرداری حاصل خواهد شد.

وی با اشاره به استراتژی های سه گانه شرکت نمایشگاه های بین المللی شهر افتاب خاطر نشان کرد: انتقال نمایشگاه بین المللی تهران به شهرآفتاب،ایجاد شهر نمایشگاهی و ایجاد منطقه ویژه اقتصادی سه استراتژی کلان شرکت نمایشگاه های بین المللی شهر افتاب است.قادری در ادامه با بیان چالش های این شرکت ضمن بیان اقدامات صورت گرفته به مشکلات حوزه منابع انسانی پرداخت و گفت: اساسنامه شرکت بر اساس قانون تجارت آزاد است و از طرف دیگر شرکت زیر مجموعه شهرداری تهران است که دارای ایین نامه ها و قوانین خاص خود است و این باعث تناقض در بروکراسی شرکت می شود.

مدیرعامل نمایشگاه های بین المللی شهر افتاب ضمن بیان مشکلات مربوط به چارت سازمانی، گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه منابع انسانی ارائه کرد.

نظرات
آخرین اخبار