چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر: 8955
تاریخ انتشار: 22 آذر 1397 - 21:27
دکتر قادری مدیرعامل شهرآفتاب مطرح کرد:

پایگاه خبری شهر آفتاب: به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شهرآفتاب محمدرئوف قادری مدیرعامل نمایشگاه شهرآفتاب در مراسم افتتاحیه سومین دوره نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران اظهار کرد: توانمندی های مالی برای تامین کالا و صادرات به کشور های جهان به خصوص کشورهای همسایه یکی از دغدغه های اصلی صادرکنندگان است.

قادری ادامه داد: با توانمندشدن صادرکنندگان، مشکلات دیگر به مرور خود را نشان می دهد و در واقع با گذر زمان نیاز به تقویت بازار هدف، برندسازی ملموس تر از گذشته شده است.

وی تشریح کرد: اکنون یکی از مسائل پر دغدغه محصولات ایرانی مربوط به برندیگ است. متاسفانه در دهه های گذشته، تجار ایرانی نسبت به مباحث بازارسازی و تقویت برندینگ در بازار هدف توجه کافی نداشتند اما این امر در سال های اخیر مورد توجه بخش خصوصی و دولتی قرار گرفته است.

قادری گفت: امروز در نمایشگاه شهرآفتاب شاهد حضور تجار و هیئت های تجاری خارجی هستیم که خواهان گفت و گو با همکاران ایرانی خود هستند و این امر حاکی از نفوذ و صلاحیت حضور اجناس ایرانی در بازار های خارجی است.

وی بیان کرد: با توجه به قرابت های تاریخی با کشور هایی همچون عراق، اقلیم کردستان و.. علاقه مند به اجناس ایرانی هستند که متاسفانه اکنون اجناس متفرقه ایی در بازارهای این کشور ها یافت می شود.

مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب بیان کرد: امروز تعامل تجاری در دستور کار و در اولویت های دولت جمهوری اسلامی است تا بازار سرمایه و بازرگانی ما به علت خصومت های آمریکا تحت تاثیر قرار نگیرد.

وی تشریح کرد: شهرآفتاب قصد دارد تا به علت ترافیک های سنگین تهران، دست‌رسی آسانی را در شهر آفتاب ایجاد کند تا مرکزی مناسب برای ارتباط های نمایشگاهی ایجاد شود.

قادری مطرح کرد: قصد داریم با ایجاد سالن ها و جاذبه های گردشگری، مکان مناسبی برای حضار خارجی و بهره بری بهینه آنها ایجاد کنیم.

مدیرعامل نمایشگاه شهرآفتاب گفت: تهران تنها پایخت کشور نیست، بلکه پایتخت تجاری منطقه است. بنابراین نیاز است تا شهرآفتاب تبدیل به منطقه آزاد تجاری شود.امیدوارم با استراتژی های یادشده، صادرات در کشورمان بیش از پیش تقویت شود.

نظرات
آخرین اخبار