چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر: 8958
تاریخ انتشار: 22 آذر 1397 - 21:47
سرپرست استانداری تهران:

پایگاه خبری شهرآفتاب: حسن بیگی سرپرست استانداری تهران در افتتاحیه نمایشگاه اکسپوی 2018 در شهرآفتاب: یکی از مهمترین و کارآمد ترین راه های مقابله با تحریم، بست و گسترش صادرات غیرنفتی و تمرکز بر توانمندی های ایران است.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل، شکرالله حسن بیگی سرپرست استانداری تهران در مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران اظهار کرد:مشکلات ناشی از تحریم و وجود گره های بانکی بین ایران و دیگر کشور ها،اختلالی را در ارتباط های تجاری دنیا به وجود آورده که تمام این اشکالات بر اثر تحمیل دولت آمریکا اعمال شده است.

حسن بیگی اضافه کرد: یکی از مهمترین و کارآمد ترین راه های مقابله با تحریم، بست و گسترش صادرات غیرنفتی و تمرکز بر توانمندی های ایران است و امروز با پذیرش تجار خارجی اطمئنان خاطر برای حضور فعال و مشارکت بازرگانان از سراسر دنیا به وجود آمده است.

وی بیان کرد: ایران در زمینه تولید دارو، مصنوعات سللوزی، محصولات غذایی، فرش و به ویژه صنایع دستی قابلیت رقابت با دنیا را دارد و هیئت های خارجی در این نمایشگاه و سایر نمایشگاه های مشابه داخلی زمینه صادرات و تجارت با ایران برای ایجاد تعامل و تجارت متقابل، فراهم شده است.

سرپرست استانداری تهران بیان کرد: تحریم ها که روزی تهدید تلقی می شد، امروز با این نمایشگاه در قالب فرصت تجلی یافته است.

وی مطرح کرد: این نمایشگاه که در سومین دوره خود با هدف جریان سازی اقتصاد مقاومتی و توسعه صادرات غیرنفتی علارقم تمام مشکلات با حضور بیش از ۴۰۰ تولیدکننده برتر کشور و ۶۱۱ هیئت خارجی از ۵۷ کشور دنیا در حال برگزاری است.

حسن بیگی گفت: این نمایشگاه علاوه بر صادرات، زمینه ساز تبادلات فرهنگی را به وجود آورده و از این نظر نیز مورد توجه قرار گرفته است.

نظرات
آخرین اخبار